Co powinno się wiedzieć na temat przechowywania danych danych? Parę potrzebnych wiadomości

Przechowywanie danych, a zwłaszcza danych osobowych objęte jest przepisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z wskazaną ustawą nasze dane osobowe powinny być w określony sposób gromadzone i przechowywane. Przepisy wymienionej ustawy regulują też, jak te dane można udostępniać.


Każdego dnia
dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
w naszym kraju powstają tysiące przeróżnych dokumentów. Wiele z nich zawiera klauzulę, że wyrażamy zgodę na przechowywanie danych. Podpisanie się pod tą klauzulą oznacza, że wyrażamy zgodę nie tylko na ich przechowywanie, ale również na może być dokonywana statystyczna analiza danych. Jeżeli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo sprawdź http://www.nauka.metodolog.pl. Tworzenie baz danych jest wymagane na przykład do celów statystycznych - zobacz ten link. Tworzenie baz danych należy do bardzo wielu podmiotów. Taki obowiązek mają na przykład sklepy internetowe. Pamiętać trzeba, że nawet po złożeniu podpisu pod klauzulą o przechowywaniu oraz udostępnianiu naszych danych osobowych posiadamy prawo w wybranej przez siebie chwili uzyskać do nich dostęp. Możemy także zażądać, aby dane - kliknij w link - te zmieniono lub nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo gwarantuje nam przytoczona we wstępie ustawa o ochronie danych osobowych.
praca przy komputerze
Author: Hywell Martinez
Source: http://www.flickr.com


Różnego rodzaju dane gromadzą chociażby urzędnicy administracji publicznej. Analizy danych, które zbierają są im potrzebne do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna naprawdę często wykonywana przy użyciu programu, którym jest Excel. Więcej interesujących wiadomości przeczytasz na tej stronie http://www.nauka.metodolog.pl/uslugi-statystyczne-analiza-ankiet-metody-statystyczne-analizy-statystyczne-analiza-badan-metody-statystyczne. Niezbędna analiza statystyczna stosowana jest w rozmaitych dziedzinach naszego życia. Stosuje ją między innymi szereg gałęzi nauki.


Najważniejszym narzędziem w tym przypadku są ankiety. Zrodziła nawet oddzielna nauka, zajmująca się analizą danych. Nauką tą jest znana wielu z nas statystyka. Zajmuje się ona badaniem najróżniejszych problemów, w tym między innymi problemów socjologicznych i ekonomicznych. Większość z nas zetknęła się z badaniami o charakterze statystycznym chociażby podczas ostatniego spisu powszechnego. Statystyka posługuje się stosuje w prowadzonych przez siebie badaniach rozmaitymi metodami. Dzieli się na trzy podstawowe działy. Jednym z nich jest statystyka opisowa, która wykorzystuje kilka technik do prowadzenia badań.