Jak uczyć się języka włoskiego? Wskazówki dla początkujących.

Chcesz opanować język włoski, lecz boisz się, że siedzenie nad podręcznikiem szybko Cię znudzi. Oto kilka porad jak nauczyć się języka włoskiego.


Oczywiście metodą drogą do nauki języka jest wyjazd - jeden dłuższy bądź wiele krótkich, regularnych.komentarz z strony
Author: Shane Global
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd warto wcześniej poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowego słownictwa i zasad wymowy. Wtedy możemy jechać do Włoch, czytać, słuchać, rozmawiać. Warto również wykorzystywać swoje znajomości. Jeżeli mamy przyjaciela Włocha bądź kogoś kto doskonale posługuje się włoskim językiem, poprośmy go, by pisał do nas smsy i poprawiał błędy. Oczywiście ten kto uczy się na kursie wcale nie musi mieć gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to także dobry. Jeżeli wybierzemy szkołę języka włoskiego to jest spore prawdopodobieństwo, że nauczyciel lepiej nas nauczy, dzięki czemu będziemy lepiej pisać oraz poznamy bardziej standardowe słówka, aniżeli przypadku, gdy znajomy uczy nas potocznych wariacji.

Jeśli nie mamy okazji wyjechać, a w naszym otoczeniu nie ma nikogo kto zna włoski, ale zapiszemy się na kurs to może na początku będziemy mówić wolniej, ale za to poprawniej. Poza tym, będziemy znać słownictwo z większej ilości dziedzin, dzięki czemu będziemy mogli porozmawiać na wiele tematów, jednakże jeśli tryb kursu na to pozwala bądź mamy lekcje indywidualne to najlepiej naukę słówek ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, ale również dużo mniejsze miasta oferują naprawdę dobre szkoły językowe, gdzie włoski jest wykładany na wysokim poziomie i nauczany w bardzo przystępny sposób- znacznie więcej przeczytasz na www.


Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy pracujemy nad językiem samodzielnie w domu czy uczęszczamy na kurs, musimy robić zdecydowanie więcej niż w podręczniku bądź na lekcji.
Możemy na przykład prowadzić kalendarz, a w późniejszym czasie dziennik we włoskim języku. Na początku mamy mały zasób słów i nie znamy też dokładnie zasad tworzenia poprawnych zdań, jednakże podstawy mogą wystarczyć, aby napisać w kalendarzu “spotkanie z Tomkiem” czy “fryzjer o czternastej”.