Jakie zadania ma jakikolwiek kasjer walutowy i gdzie on może pracować?

Jeśli posiadasz predyspozycje do pracy z pieniędzmi, to znaczy jesteś osobą skrupulatną oraz rzetelną oraz mającą dużo wolnego czasu, a ponadto posiadasz zarówno umiejętność biegłej obsługi komputera i posiadasz zdolności interpersonalne, to mógłbyś pomyśleć o pracy na pewnym ciekawym, ale oraz bardzo odpowiedzialnym stanowisku.


Chodzi o taki etat jak kasjer walutowy.


Do wykonywania tego zawodu nie trzeba mieć nawet ukończonych studiów, jednak w takim przypadku konieczne jest (oprócz wspomnianych wcześniej cech charakteru) również ukończenie szczególnego przeszkolenia. Koszt jego zrealizowania mógłby zostać jednak opłacony już przez docelowego zatrudniającego. osoba pracująca na takim etacie obsługuje operacje finansowe w walutach obcych jak i w polskich złotych. Podczas swej pracy taki kasjer musi dokonywać transakcji skupu i sprzedaży zagranicznych środków pieniężnych. Jego zadaniem jest również obsługiwanie kont walutowych. Powinien także prowadzić stosowną do wykonywanego przez siebie zadania dokumentację księgową.


zakup
Author: David J
Source: http://www.flickr.com
szkolenie firmowe w sali konferencyjnej
Author: Open Knowledge Foundation
Source: http://www.flickr.com


kasjer walutowy
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info


Najbardziej ważnym zadaniem oraz zarazem wymogiem na niego stawianym jest - poza rozróżnianiem oraz identyfikacją autentyczności walut podczas operacji pieniężnych - odpowiedzialność za właściwe przechowywanie pieniędzy, za odpowiednią realizację transakcji bezgotówkowych czy za skup i odsprzedawanie krajowych i zagranicznych pieniędzy. Taki kasjer walutowy może znaleźć pracę w instytucji finansowej lub kantorze wymiany walut. Przeciętny zarobek tego typu kasjera to 2000 złotych.


Tego typu stawki może otrzymać kasjer działający na umowę o pracę i z ukończonymi studiami wyższymi. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę zakres obowiązków, to nie. Tego typu zawód naprawdę powinien być więcej płatny.