Jakiego rodzaju zalety posiada leasing samochodu? Co przekona do pomyślenia nad taką opcją?

Niektórym osobom wydaje się, że zakup samochodu jest jedyną opcją, jeśli chcemy wygodnie korzystać z takiego pojazdu każdego dnia. Wcale tak nie jest. Istnieje jeszcze wszak leasing, który także ma dobre strony.


Oto kilka przykładów.


budynek szkoły
Source: flickr.com
Jest wiele firm, które oferują takie usługi, w ten sposób nie jesteśmy skazani po prostu na jedną będącą na rynku opcję. Jednym z przykładów może być leasing Idea Bank. Dzięki niemu możemy korzystać na co dzień z pojazdu, lecz bez zamartwiania się różnymi rzeczami, które z reguły leżą po stronie właściciela. W wielu przypadkach odchodzi nam potrzeba robienia przeglądów, albo nieprzewidzianych napraw, jakie na pewno są zmorą sporej ilości osób posiadających pojazd na własność.


portal
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com


Wydaje się, że płacenie co miesiąc rat za to, iż mamy możliwość jeździć autem, jest dużym wydatkiem. Natomiast wyobraźmy sobie, że musimy samochód zakupić, w takim wypadku również musimy ponosić wydatki, jednak często jeszcze większe. Wiele ludzi, gdyby właśnie nie leasing, nigdy nie mogłoby sobie pozwolić na jeżdżenie takiej klasy autem. To na pewno powinno przekonać tych, którzy marzą o pojeździe z wyższej półki. kapitał, jaki należy włożyć na starcie, jest znacznie niższy, niż zakup świetnej jakości pojazdu. Oprócz tego mamy auto nowe, prosto z salonu.


Natomiast nabywając samochód, najczęściej chcąc oszczędzić pieniądze, poszukujemy już czegoś kilkuletniego. Dla przedsiębiorcy plusem jest także rozliczenie VAT-u, co dodatkowo zmniejsza wydatki takiego przedsięwzięcia.