Jakiego typu kierunki nauczania są dziś przyszłościowe?

Rok rocznie cała masa abiturientów myśli nad tym, gdzie pójść na studia. Młodzież zastanawiają się nad tym, jaka uczelnia w najlepszy sposób przygotuje ich do samodzielnego życia i da bardzo dobre perspektywy na pracę. Prawda jest taka, że w ostatnich latach ciągle królują we wszystkich statystykach identyczne kierunki. Jakie?


studenci
Najchętniej na uczelnię techniczną.

Prawda jest taka, że od wielu lat absolwenci uczelni technicznych kompletnie nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy. Krajowy rynek jest chłonny i niezwykle szybko wchłania specjalistów nauk technicznych. Uczelnia wyższa, jaka kształci kolejnych programistów czy inżynierów chemii nie może narzekać na niewielką liczbę chętnych osób - wejdz na wszedukacja.pl. Jaką jednak politechnikę wybrać, aby posiadać jak najlepsze szanse na otrzymanie solidnego wykształcenia?


Gdzie na politechnikę?

Porada dla tegorocznych maturzystów jest następująca - Starajcie się iść na studia do miasta, która umożliwia jak najlepszy start w zawodzie.

W kierunkach studiów można bez problemu wybierać, ponieważ większość naszych uczelni ma zbliżony profil nauczania. Na przykład, jeśli idziesz na kierunek taki jak biotechnologia, budowa maszyn czy informatyka Wrocław, Poznań, Warszawa czy nawet Lublin będą dobrymi miastami na rozpoczęcie przygody ze studiowaniem - więcej o informatyce we Wrocławiu. W takich miastach stopa bezrobocia w skali polski jest najniższa, co natychmiastowo przekłada się na pensje dla osób kończących studia.

W takich ośrodkach akademickich są także największe przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży IT, przez co osoby zaraz po studiach mogą liczyć na pierwszą pracę w firmie z doświadczeniem na rynku. Jeżeli jesteś jednak typem człowieka, który nie chce pracować w korporacji, to po skończonych studiach z pewnością można założyć z kolegami ze studiów niewielki startup.


Jak więc widać, że opcji na uczenie się budownictwa w Polsce jest całkiem sporo - dobrze jest jednak wybrać najlepszą opcję i rozpocząć swoją przygodę z poważną nauką w ośrodku akademickim oferującym najlepsze możliwości dla studentów.