Popatrz na innych i odkrywaj spełnienie

Znajomość języków obcych, otwiera nas inne kultury i ofiarowuje dziesiątki możliwości, ale także szczęścia.


Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach, inne języki bywają furtką na świat.


Mamy szansę dogadać się z ludźmi z innych krajów i zrozumieć, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami.
Zaś dzięki rozmaitym tradycjom nasze istnienie, może stać się pełne odcieni, relacji i degustacji, o których nawet wam się nie marzyło.


komputer
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Bez wątpienia, obcy język powiększa też nasze nadzieje na rynku pracy, zarówno w naszym jak i w innym państwie. Dzięki dogadywaniu się różnymi językami, mamy nadziję na światowe staże, wolontariaty i wydarzenia, jakie mogą stać się sposobem na życie. A jak już komunikatywnie znamy obcy język, to odblokowuje się również przed nami więcej powieści, filmów i utworów. A może skusisz się i stworzysz list do twojego ulubionego Autora?


Niekiedy bywa tak, że język, samoistnie nas w sobie zauroczy, bo gdy posłyszymy nagle muzykę hiszpańskiego czy portugalskiego, chcemy pobiec za nim dalej. Oczywiste jest, że języki ofiarowują ci też wolność i zabawę. Gdy zwiedzasz, możesz pogadać z lokalnymi mieszkańcami i w skutek tego próbować lepiej życie, które jest bardziej pokręcone, aniżeli ci się śniło. Porozumiewanie się różnymi językami zasila też bezsprzecznie pracę umysłu i podobno zapobiega demencji.
Podsumowując, możesz stać się obywatelem świata, i popatrzeć z zupełnie innej perspektywy na kraj i na siebie, a to bezcenny prezent, który prowadzi do radości.