Przyswajanie egzotycznych języków obcych państw? Dlaczego nie!

Nauka języków obcych to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy znać angielski, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli zatem poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (szkoła języka bułgarskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże przy bardziej intensywnych poszukiwaniach można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku Szekspira. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (nauka armeńskiego) łatwiejszą. Choć to bardzo mocno odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz ważniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.


Schodzimy o piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język zdecyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie zbyt wielu tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka (polecamy również kurs na drona) języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki w języku polskim.