W jaki sposób znaleźć najbardziej odpowiedni tornister dla dziecka, na co zwracać uwagę przy wyborze.

Końcówka wakacji to dla większości rodziców bardzo gorączkowy okres, bo przecież muszą oni zakupić dla dziecka całą konieczną wyprawkę na nowy rok szkolny. A do kupienia jest rzeczywiście sporo, bo sam zestaw książek to koszt przynajmniej kilkuset złotych, a do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju zeszyty, pióra, długopisy i inne przybory do malowania, rysowania i pisania.

uczniowie
Author: Helen Doron
Source: Helen Doron
Nie można też nie pamiętać o worku na buty, kapciach no i rzecz jasna plecaku szkolnym, w którym to wszystko będzie się nosić. Na szczęście zakup tornistra nie jest w większości przypadków konieczny co roku, chyba że jest on dla pierwszoklasisty albo dziecko na tyle zniszczy poprzedni, że będzie jednak trzeba go wymienić na nowy- ceneo.pl. Z tego też powodu jednym z ważniejszych kryteriów w czasie wybierania tornistra jest jego solidność i wytrzymałość, jeżeli znajdzie się odpowiednio solidny, to bez większego problemu powinien wytrzymać kilka lat ciężkiego używania. A że uczniowie mają ogromne możliwości jeżeli chodzi o to, co można z robić z plecakami w szkole, to raczej powinien to być rzeczywiście dobrze przemyślany wybór.

Jednak solidność to tylko jedno z wielu kryteriów, na jakie trzeba zwrócić swoją uwagę podczas zakupu. Niestety tornistry szkolne przeważnie są mocno przeciążone, bo ilość książek, zeszytów i innych akcesoriów jest tak duża, że ciężar plecaka znacznie może przekroczyć uznawaną przez lekarzy za bezpieczną dla dzieci. Dlatego też ważne jest, aby plecak szkolny miał możliwie mały ciężar, zaleca się żeby jego waga nie przekraczała półtora kilograma. Musi też mieć odpowiednio usztywniony, ukształtowany anatomicznie tył, przez co w czasie użytkowania go można będzie uniknąć problemów z plecami u dzieci- najnowszy wpis.Warto również sprawdzić szelki, powinny one mieć regulację i być wystarczająco szerokie i miękkie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie od jakiegoś czasu zyskuje bardzo dużą popularność, są plecaki szkolne na kółkach. Dzięki zastosowaniu kółek nie trzeba ich ich cały czas trzymać na plecach, a można zwyczajnie przewozić je tam gdzie się chce, dzięki temu są dużo praktyczniejsze do użytkowania.