Współczynnik konwertowania, przeciwko google doubleclick - czyli, bannery i reklamy, przeciwko firma wewnątrz internecie

Co to jest dokładnie współczynnik konwersji oraz wewnątrz jakiego typu wypadkach się go używa? Dlaczego jest tak istotne, by każdy szanujący się przedsiębiorca miał pojęcie o nim jak najbardziej dużo? A czym dokładnie bywa google doubleclick oraz jakie posiada powiązanie wraz z owym współczynnikiem? To wszyściutko bez najbardziej małego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!


oferty
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com
Na pytanko: Czym jest dokładnie współczynnik konwersji? - w zasadzie odnalezienie odpowiedzi nie jest nazbyt trudne. Ponad wszystko trzeba zaznaczyć, iż powinien poznać jego definicję każdy przedsiębiorca, który to chce, lub już prowadzi swoją działalność w sieci internetowej. Sam współczynnik konwersji, możemy też nazwać Wskaźnikiem konwersji, czyli mówiąc krótko - pokazuje on liczbę (z pomocą procentów), ilu ludzi kliknęło nasz własny baner, reklamę, kupiło produkt na naszej stronce i tak dalej. Mówiąc króciutko wskazuje jak skuteczna jest dana stronka, albo jej reklama, czy baner. Im bardziej wysoki wskaźnik, tym lepiej z tego powodu dobrze jest się dokładnie nad tą rzeczą zastanowić i rozpocząć działać!


Grupa pracowników firmy
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o google doubleclick, to bywa to firma, która to opiekuje się dokładnie bannerami reklamowymi, a także animacjami. Jest to przedsiębiorstwo komercyjne, którą to w marcu 2008 roku przejął napomknięty już nasz Wujaszek Google.


Zadaniem Doubleclick bywa nazbieranie danych z odwiedzanych przez nas stron i dopasowanie kolejnych reklam do naszych zainteresowań, poprzez bannery, które są tam umieszczane. Formalnie Doubleclick istnieje od 1996 roczku, w lipcu dwa tysiące piątego roczku została przejęta poprzez firmę Hellman and Friedman.